„Mi - junaci rada svog"

23.09 - 02.10.2022.
Glavni program
(Nije) kraj sveta

(Nije) kraj sveta

Mesto: Narodno pozorište u Beogradu, Velika scena

23.sep | 20:00

Tekst: Kris Buš

Prevod sa engleskog: Gerhild Stajnbuh

Režija: Kejti Mičel

Produkcija: Šaubine, Berlin, Nemačka

Opširnije
Glavni program
Svaki pokušaj će se završiti skršenim telima i slomljenim kostima

Svaki pokušaj će se završiti skršenim telima i slomljenim kostima

Mesto: Jugoslovensko dramsko pozorište - Scena „Ljuba Tadić“

25.sep | 20:00

Koreografija: Jan Martens

Produkcija: Jan Martens / GRIP u saradnji sa Dens on ansamblom, Antverpen, Belgija

Opširnije
Glavni program
Gardien Party

Gardien Party

Mesto: Istorijski muzej Srbije

26.sep | 19:00
27.sep | 19:00

Koncept i režija: Muhamed el Hatib i Valeri Mrežan

Produkcija: Zirlib, Orlean, Francuska

Opširnije
Glavni program
Tihuana

Tihuana

Mesto: Narodno pozorište u Beogradu - Scena „Raša Plaović“

26.sep | 21:00

Po tekstovima i idejama: Ginter Valraf, Andres Solano, Martin Kaparos

Režija: Lazaro Gabino Rodrigez i Luisa Pardo

Produkcija: Lagartihas tiradas al sol, Meksiko Siti, Meksiko

Opširnije
Glavni program
Dr Auslender (Made for Germany)

Dr Auslender (Made for Germany)

Mesto: Medicinski fakultet, Institut za anatomiju, amfiteatar

27.sep | 19:00
28.sep | 19:00
29.sep | 19:00

Dramaturgija: Mina Milošević i Tanja Šljivar

Koncept i režija: Bojan Đorđev

Produkcija: Bitef i Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd, Srbija

Opširnije
Glavni program
Svet bez žena

Svet bez žena

Mesto: Centar za kulturnu dekontaminaciju

27.sep | 21:00
29.sep | 21:00
30.sep | 21:00

Autorke: Maja Pelević i Olga Dimitrijević

Produkcija: Bitef i Centar za kulturnu dekontaminaciju, Beograd, Srbija

Opširnije
Glavni program
Solo

Solo

Mesto: Luka Beograd, Stari Matrez (Žorža Klemansoa 37)

29.sep | 18:00
30.sep | 18:00

Ideja, koncept i izvođenje: Nina Rajić Kranjac, Nataša Keser, Benjamin Krnetić, Marko Mandić

Produkcija: Nova pošta (Slovensko mladinsko gledališče i Maska), Ljubljana, Slovenija

Opširnije
Glavni program
Krize

Krize

Mesto: Bitef teatar

30.sep | 18:00
01.okt | 20:00

Režija: Žiga Divjak

Produkcija: Nova pošta (Slovensko mladinsko gledališče i Maska), Ljubljana, Slovenija

Koprodukcija: Udruga Domino, Zagreb, Hrvatska i Bitef, Beograd, Srbija

Opširnije
Glavni program
Ljubav

Ljubav

Mesto: Luka Beograd, Plava hala (Žorža Klemansoa 37)

30.sep | 21:00
01.okt | 17:00
01.okt | 21:00

Tekst i režija: Aleksander Zeldin

Produkcija: A Zeldin Kompani, London, Ujedinjeno Kraljevstvo u koprodukciji sa Odeon teatrom, Pariz, Francuska

Originalna produkcija: Nacionalni teatar Velike Britanije u koprodukciji sa Birmingemskim repertoarskim teatrom

Opširnije