58. Битеф

25.09. - 04.10.2024.
Главни програм
Мекшање

Мекшање

Место: Опера и театар Мадленианум

25.сеп | 20:00

Kореографија: Христос Пападопулос

Продукција: Денс он ансамбл, Берлин, Немачка

Опширније
Главни програм
Хекуба, не Хекуба

Хекуба, не Хекуба

Место: Народно позориште у Београду, Велика сцена

26.сеп | 20:00
27.сеп | 20:00

Текст и режија: Тијаго Родригеш

Продукција: Комеди франсез, Париз, Француска

Опширније
Главни програм
Сексуално образовање II: Борба

Сексуално образовање II: Борба

Место: Битеф театар

27.сеп | 20:00
28.сеп | 20:00

Режија: Тјаша Чрнигој

Продукција: Словенско младинско гледалишче, Маска Љубљана и Место женск, Љубљана, Словенија

Опширније
Главни програм
Правићемо нешто о рату, роду и слободи, зваће се: Шта би рекла Челси мени

Правићемо нешто о рату, роду и слободи, зваће се: Шта би рекла Челси мени

Место: Kултурни центар Београда, Галерија Podroom

28.сеп | 17:00
28.сеп | 20:00
29.сеп | 17:00
29.сеп | 20:00

Аутори: Ирена Ристић и Ђорђе Живадиновић Гргур

Продукција: Хоп.Ла!, Београд, Србија

Опширније
Главни програм
this is my truth, tell me yours

this is my truth, tell me yours

Место: Битеф театар

30.сеп | 18:00
01.окт | 18:00

Ауторка: Јасна Жмак

Продукција: Центар за драмску умјетност, Загреб, Хрватска, Виа Негатива и Место женск, Љубљана, Словенија

Опширније
Главни програм
Будућност

Будућност

Место: Београдско драмско позориште - Сцена „Оливера и Раде Марковић“

30.сеп | 20:00

Текст: Жига Дивјак/Грегор Зорц

Режија: Жига Дивјак

Продукција: Београдско драмско позориште, Србија и Местно гледалишче љубљанско, Словенија

Опширније
Главни програм
Пукотина

Пукотина

Место: Београдско драмско позориште - Сцена „Оливера и Раде Марковић“

01.окт | 20:00

Текст: Роуз Селави

Режија: Јан Крмељ

Продукција: Местно гледалишче љубљанско, Словенија

Опширније
Главни програм
Палмасола – затворско село

Палмасола – затворско село

Место:

01.окт | 20:00
02.окт | 20:00

Режија: Кристоф Фрик

Продукција: KЛАРА Театерпродукционен, Базел, Швајцарска и Санта Круз де ла Сијера, Боливија

Опширније
Главни програм
Антигона у Амазону

Антигона у Амазону

Место: Атеље 212 - Сцена „Мира Траиловић“

02.окт | 20:00
03.окт | 20:00

Kонцепт и режија: Мило Рау

Продукција: НТГент, Белгија

Опширније
Главни програм
Трилогија Снага кучке - I поглавље: Невеста и Лаку ноћ, Пепељуго

Трилогија Снага кучке - I поглавље: Невеста и Лаку ноћ, Пепељуго

Место: Позориште на Теразијама

03.окт | 20:00
04.окт | 20:00

Ауторка: Каролина Бјанки

Продукција: Kаролина Бјанки и Kара де Kавало, Сао Паоло, Бразил и Амстердам, Холандија

Опширније