BITEF 1967-2014
Nagrade

 

  Index Predstava Režija / Koreografija Pozorište Grad, Država Nagrade
1.

1967.

002 Postojani princ

(El principe constante)

Ježi Grotovski Teatar Laboratorium Vroclav, Poljska Grand Prix
1.

1967.

006 Troil i Kresida (Troilus and Cressida) David Esrig Teatrul de comedie Bukurešt,

Rumunija

Grand Prix
1.

1967.

010 Tri sestre

(Три сестры)

Otomar Krejča Pozorište na gelenderu Prag,

Čehoslovačka

Grand Prix
2.

1968.

014 Groblje automobila (Le Cimetiėre des Voitures) Viktor Garsija Compagnie Víctor García Pariz, Francuska Grand Prix,

Nagrada publike

2.

1968.

017 Malograđani (Мещане) Georgij Tovstonogov Boljšoj dramatičeskij teatr imeni Gorkoga Lenjingrad, Savez Sovjetskih Socijalističkih Republika Grand Prix
2.

1968.

024 Snaha (The Daughter-in-Law) Piter Gil The English Stage Company in The Royal Court London,

Velika Britanija

Grand Prix
3.

1969.

029 Dionis u ’69 (Dionysus in ’69) Ričard Šekner The Performance Group Njujork, Sjedinjene Američke Države Specijalna nagrada
3.

1969.

031 Besni Orlando (Orlando furioso) Luka Ronkoni Teatro libero Rim, Italija Grand Prix,

Nagrada publike

3.

1969.

033 Vapaj naroda za mesom (The Cry of the People for Meat) Peter Šuman Bread and Puppet Theater Njujork, Sjedinjene Američke Države Specijalna nagrada
3.

1969.

038 Spaseni

(Saved)

Vilijam Gaskil English Stage Company in The Royal Court London, Velika Britanija Specijalna nagrada
3.

1969.

040 Sluškinje

(Les Bonnes)

Viktor Garsija La Compania Nuria Espert Barselona, Španija Specijalna nagrada
4.

1970.

044 Zodijak,

Tri dueta, Ćelija

(Zodiac, Three Duets, Cell)

Vilijam Luter, Pol Tejlor, Robert Koen London Contemporary Dance Theatre London, Velika Britanija Nagrada publike
4.

1970.

050 Ivanov Otomar Krejča Pozorište iza kapije Prag, Čehoslovačka Grand Prix
4.

1970.

052 Filoktet

(Philoktet)

Hans Licau Deutches Schauspielhaus Hamburg Hamburg, Savezna Republika Nemačka Grand Prix
4.

1970.

054 Igra snova (Drömspelet) Ingmar Bergman Kungliga Dramatiska Teatern Stokholm, Švedska Grand Prix
5.

1971.

062 Mutacije (Mutations) Džozef Čajkin The Open Teatre Njujork, Sjedinjene Američke Države Grand Prix
5.

1971.

063 Terminal Džozef Čajkin The Open Teatre Njujork, Sjedinjene Američke Države Grand Prix
5.

1971.

070 Valjani valjak (Real Reel) Žan-Pol Ferbis, Frederik Flaman Théâtre Laboratoire Vicinal Brisel, Belgija Grand Prix
5.

1971.

071 Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja, općine Blatuša Božidar Violić Teatar ITD Zagreb, Jugoslavija Nagrada publike
5.

1971.

073 1789 Arijana Mnuškina Théâtre du Soleil Pariz, Francuska Grand Prix
5.

1971.

076 Jeretici (Jashumon) Šuđi Terajama Tonjo Sajiki Tokio, Japan Grand Prix
6.

1972.

083 Kišna šuma, Znakovi,

TV progon (RainForest, Signals,

TV  Rerun)

Mers Kaningem Merce Cunningham & Dance Co. Njujork, Sjedinjene Američke Države Grand Prix
6.

1972.

084 Spomenik G Dušan Jovanović Eksperimentalno gledališće Glej Ljubljana, Jugoslavija Specijalna nagrada
6.

1972.

085 Orestija

(Orestea)

Luka Ronkoni Teatro Cooperativa Tuscolano Rim, Italija Grand Prix
6.

1972.

088 Torkvato Taso  (Torquato Tasso) Peter Štajn Schaubühne am Halleschen Ufer Zapadni Berlin,  Savezna Republika Nemačka Grand Prix
6.

1972.

096 San letnje noći

(A Midsummer Night’s Dream)

Piter Bruk The Royal Shakespeare Company Stratford, Velika Britanija Nagrada publike
7.

1973.

100 Tri venecijanska blizanca (Trei Fratti Gemeni Venetiani) David Esrig Teatrul National Bukurešt, Rumunija Specijalna nagrada
7.

1973.

104 Lir

(Lear)

Hans Licau Schiller Teater Zapadni Berlin,  Savezna Republika Nemačka Grand Prix,

Nagrada publike

7.

1973.

107 Dom moga oca  (Min Fars Hus) Euđenio Barba Odin Teatret Holstebro, Danska Grand Prix
7.

1973.

108 Frakas

(Fracasse)

Marsel Marešal Compagnie du Cothurne Lion, Francuska Specijalna nagrada
7.

1973.

109 Seosko dvorište (Stallerhof) Ulrih Helsing, Karl Knajdel Deutsches Schauspie-lhaus Hamburg, Savezna Republika Nemačka Grand Prix
8.

1974.

118 Veseli dani ili Tarelkinova smrt Branko Pleša Jugoslovensko Dramsko Pozorište Beograd, Jugoslavija Grand Prix
8.

1974.

120 Don Žuan

(Don Juan)

Anatolij Efros Moskovski dramski teatar na Maloj Bronoj Moskva, Savez Sovjetskih Socijalističkih Republika Grand Prix,

Nagrada publike

8.

1974.

127 Oslobođenje (Wyzwolenie) Konrad Svinarski Stary Teatar Krakov, Poljska Grand Prix
8.

1974.

131 Put ka Damasku (Till Damascus) Ingmar Bergman Kungliga Dramatiska Teatern Stokholm, Švedska Grand Prix
9.

1975.

137 Tartif

(Le Tartuffe)

Rože Planšon Théâtre National Populaire Vilerban, Francuska Grand Prix
9.

1975.

138 Trojanke, Elektra (The Trojan Women, Electra) Andrej Šerban La Mama Repertory Company Njujork, Sjedinjene Američke Države Grand Prix,

Nagrada publike

9.

1975.

143 Ja (I) En Vest Théâtre Laboratoire Brisel, Belgija Specijalna nagrada
9.

1975.

148 Na letovanju (Sommergäste) Peter Štajn Schaubühne Am Halleschen Ufer Zapadni Berlin, Savezna Republika Nemačka Grand Prix
10.

1976.

150 Hamlet

(Gamlet)

Jurij Ljubimov Teatar na Taganke Moskva, Savez Sovjetskih Socijalističkih Republika Grand Prix
10.

1976.

157 Pleme Ik

(Les Iks)

Piter Bruk Le Centre International de Créations Théâtrales Pariz, Francuska Grand Prix
10.

1976.

161 Ajnštajn na plaži (Einstein On the Beach) Robert Vilson Byrd Hoffman Fondation Njujork, Sjedinjene Američke Države Grand Prix
10.

1976.

169 Opera beli konj (Opera White Horse) Peter Šuman Bread And Puppet Theatre Vermont, Sjedinjene Američke Države Nagrada publike
11.

1977.

170 Mrtvi razred (Umarla Klasa) Tadeuš Kantor Teatr Cricot 2 Krakov, Poljska Grand Prix
11.

1977.

174 Heda Gabler (Hedda Gabler) Nils Peter Rudolf Schiller Theater Zapadni Berlin, Savezna Republika Nemačka Grand Prix
11.

1977.

177 Saloma

(Salomé)

Lindzi Kemp The Lindsay Kemp Company London, Velika Britanija Nagrada publike
11.

1977.

182 Plavobradi (Blaubart) Pina Bauš Wupperthaler Bühnen Vupertal, Savezna Republika Nemačka Grand Prix,

Nagrada Politike

12.

1978.

187 Hamlet (Die Tragische Geschichte von Hamlet, Prinz von Dänemark) Beno Beson Volksbühne Berlin, Demokratska Republika Nemačka Grand Prix
12.

1978.

191 Otac

(Der Vater)

Ginter Kremer Schiller Theater Zapadni Berlin, Savezna Republika Nemačka Grand Prix,

Nagrada Politike,

Nagrada publike

12.

1978.

199 Mekani brodovi Kolektivni rad Kugla glumište Zagreb, Jugoslavija Specijalna nagrada
12.

1978.

201 Čudesni mandarin

(A csodálatos mandarin)

Kato Sunji Bábszinház Budimpešta, Mađarska Grand Prix
13.

1979.

211 Kiklop

(Der Zyklop)

Roberto Ćuli Schauspielhaus Diseldorf, Savezna Republika Nemačka Grand Prix,

Nagrada Politike

13.

1979.

 

212 Surovi vrt

(Cruel Garden)

Lindzi Kemp The Ballet Rambert London, Velika Britanija Specijalna nagrada
13.

1979.

213 Poslednja ljubav Endija Vorhola (Andy Warhol’s Last Love) Zajedničko delo članova Squat Theatra Squat Theatre Njujork, Sjedinjene Američke Države Grand Prix
13.

1979.

216 Sa tim se treba saživeti (You’ve got to Live with It) Zajedničko delo članova Werkteatra Werkteater Amsterdam, Holandija Grand Prix
14.

1980.

231 Iz tuđine (Aus dem Fremde) Elen Hamer Schaubühne Am Halleschen Ufer Zapadni Berlin, Savezna Republika Nemačka Grand Prix
14.

1980.

233 Sumrak Ježi Jarocki Jugoslovensko Dramsko Pozorište Beograd, Jugoslavija Nagrada Politike
14.

1980.

235 Starosedeoci (Aboriginals) Doli Laivanga Aboriginal Dance of Arnham land Australija Specijalna nagrada
15.

1981.

240 Misa u A-molu (Missa in A Minor) Ljubiša Ristić Slovensko Mladinsko Gledališče Ljubljana,  Jugoslavija Grand Prix,

Nagrada Politike

15.

1981.

241 San letnje noći

(A Midsummer Night’s Dream)

Lindzi Kemp Lindsay Kemp Company London, Velika Britanija Specijalna nagrada
15.

1981.

246 Pešice

(Pieszo)

Jerži Jarocki Teatr Dramaticzny Varšava, Poljska Specijalna nagrada
16.

1982.

247 Dečak s mandarinom (Kinkan Shonen) Ušio Amagacu Sankai Juku Tokio, Japan Specijalna nagrada
16.

1982.

256 Dantonova smrt  (Dantons Tod) Aleksandar Lang Deutsches Theater Berlin, Nemačka Demokratska Republika Grand Prix
16.

1982.

259 Mara-sad

(Marat-Sade)

Janoš Ač Csiky Gergely Szinhàz Kapošvar, Mađarska Grand Prix, Nagrada Politike, Nagrada publike
17.

1983.

266 Kraj Evrope (Koniec Europy) Januš Višnjevski Teatr Nowy Poznanj, Poljska Grand Prix
17.

1983.

271 San letnje noći

(A Midsummer Night’s Dream)

Roberto Ćuli Theater an der Ruhr Milhajm, Savezna Republika Nemačka Specijalna nagrada
17.

1983.

273 Veliko i malo (Gross und Klein) Helmut Šefer, Roberto Ćuli Theater an der Ruhr Milhajm, Savezna Republika Nemačka Specijalna nagrada
18.

1984.

275 Moć pozorišnih ludosti (De Macht der Theaterlijke Dwaasheden; Le Pouvoir de Folies Théâtrales) Jan Fabr Projekt 3 Antverpen,  Holandija Specijalna nagrada,

Nagrada Politike

19.

1985.

295 Silvija Plat

(Sylvia Plath)

Johan Kresnik Theater der Stadt Heidelberg Hajdelberg,  Savezna Republika Nemačka Grand Prix
19.

1985.

298 Na dnu

(Na dne)

Anatolij Efros Teatr na Taganke Moskva, Savez Sovjetskih Socijalističkih Republika Grand Prix,

Nagrada Politike

19.

1985.

299 Višnjik (Вишневый сад) Anatolij Efros Teatr na Taganke Moskva, Savez Sovjetskih Socijalističkih Republika Grand Prix
20.

1986.

304 Magbet (Macbeth) Makoto Satoh Youki-Za Tokio, Japan Specijalna nagrada
20.

1986.

307 Gospođica Julija (Fröken Julie) Ingmar Bergman Kungliga Dramatiska Teatern Stokholm, Švedska Grand Prix,

Nagrada Politike

20.

1986.

312 Oksirinkus (Oxyrhynchus Evangeliet) Euđenio Barba Odin teatar Holstebro, Danska Grand Prix
21.

1987.

318 Tri sestre (Тры сестры) Tamas Ašer Katona József Szinház Budimpešta, Mađarska Grand Prix
21.

1987.

322 Zločin i kazna (Преступление и наказание) Andžej Vajda Teatr Stary Krakov, Poljska Grand Prix,

Nagrada publike

21.

1987.

328 Buđenje proleća (Frühlings Erwachen) Haris Pašović Jugoslovensko Dramsko Pozorište Beograd, Jugoslavija Specijalna nagrada
22.

1988.

334 Ujka Vanja

(Uncle Vanya)

Eimuntas Nekrošius Državno pozorište mladih Vilna, Litvanija,  Savez Sovjetskih Socijalističkih Republika Specijalna nagrada,

Nagrada Politike

22.

1988.

339 Suz(O)Suz Kolektiv La Fura Dels Baus Barselona, Španija Grand Prix,

Nagrada Politike

23.

1989.

343 Šeherezada Tomaž Pandur,  Maja Milenković Workman Slovensko Mladinsko Gledališče Ljubljana, Jugoslavija Specijalna nagrada
23.

1989.

345 Revizor Zambeki Gabor Katona Józef Szinház Budimpešta,  Mađarska Grand Prix
23.

1989.

352 Kaspar

(Caspar)

Roberto Ćuli Theater A. D. Ruhr Milhajm, Savezna Republika Nemačka Grand Prix,

Nagrada Politike,

Nagrada publike

24.

1990.

354 Ikarov pad (The Fall of Icarus) Frederik Flamand Plan K Brisel, Belgija Grand Prix Mira Trailović
24.

1990.

360 Faust Tomaž Pandur,  Maja Milenović-Workman Drama SNG Maribor, Jugoslavija Grand Prix Mira Trailović
24.

1990.

363 Sluškinje

(Les Bonnes)

Roman Viktjuk Teatr Satirikon Moskva, Savez Sovjetskih Socijalističkih Republika Nagrada publike,

Specijalna nagrada

25.

1991.

367 Uvek iste laži (Immer dasselbe Gelogen) Vim Vandekejbus Ultima Vez Brisel, Belgija Grand Prix Mira Trailović
25.

1991.

369 Pozorišne iluzije Slobodan Unkovski Jugoslovensko dramsko pozorište Beograd, Jugoslavija Grand Prix Mira Trailović,

Nagrada publike, Nagrada Politike

26.

1992.

380 Ričard III Ljubiša Ristić Narodno pozorište, KPGT Subotica, Jugoslavija Grand Prix Mira Trailović
26.

1992.

382 Kralj Ibi Haris Pašović Narodno pozorište, KPGT Subotica, Jugoslavija Nagrada publike
26.

1992.

383 Vojcek

(Woyzeck)

Andraš Urban Narodno Pozorište, KPGT Subotica, Jugoslavija Specijalna nagrada
27.

1993.

397 Konjanik (Vsadnik) Anton Adasinski Teatr Derevo Sankt-Peterburg, Rusija Grand Prix Mira Trailović,

Nagrada Politike

27.

1993.

399 Lažni car

Šćepan Mali

Dejan Mijač Jugoslovensko Dramsko Pozorište, ATL, Budva – Grad teatar Beograd, Budva, Jugoslavija Specijalna nagrada
28.

1994.

407 Angels Ex Machina Sju-Elen Koler, Vilijam MekKlure Stalker Stilt Theatre Sidnej, Australija Specijalna nagrada
28.

1994.

408 In Concert Žoan Grau Companya Semola teatro Barselona, Španija Grand Prix Mira Trailović
28.

1994.

409 Titanik

(Titanick)

Jose van Tujl Theater Titanick Keln, Savezna Republika Nemačka Grand Prix Mira Trailović
28.

1994.

411 Hibrid

(Hybrid)

Žaon Grau Companya Semola Teatre Barselona, Španija Nagrada Politike,

Nagrada publike

29.

1995.

412 Klaustrofobija (Claustrophobia) Lav Dodin Malij dramatičeskij teatr Sankt Peterburg, Rusija Grand Prix Mira Trailović,

Nagrada Politike

29.

1995.

415 Asimil

(Assimil)

Ljubiša Ristić, Threes Shreurs KPGT Amsterdam,  Holandija; Jugoslavija Specijalna nagrada
29.

1995.

416 Anatomija zveri (L’Anatomie du Fauve) Jozef Nađ Centre de Productiuon Choréographique Orlean, Francuska Grand Prix Mira Trailović
29.

1995.

418 Kako živeti

(How To Live)

Najdžel Čarnok Volcano theatre Kardif, Vels, Velika Britanija Grand Prix Mira Trailović
30.

1996.

427 Pansion Šeler: Bitka (Pension Schöller: Die Schlacht) Frank Kastrof Volksbühne Berlin, Savezna Republika Nemačka Grand Prix Mira Trailović
30.

1996.

429 Vilja, Vilja

(Villa, Villa)

De la Guarda Buenos Aires, Argentina Grand Prix Mira Trailović
30.

1996.

433 Tri života Lusi Kabrol (The Three Lives of Lucie Cabrol) Sajmon MekBarni Théâtre de Complicité London, Velika Britanija Grand Prix Mira Trailović,

Nagrada publike,

Nagrada Politike

30.

1996.

437 Silence Silence Silence Vito Taufer Mladinsko Gledališče Ljubljana, Slovenija Specijalna nagrada
31.

1997.

445 7 za tajnu koja će ostati tajna (7 for a Secret Never to be Told) Vim Vandekejbus Ultima Vez Brisel, Belgija Grand Prix Mira Trailović
31.

1997.

449 Mamu mu jebem ko je prvi počeo Aleksandar Popovski Makedonski Naroden Teatar Skoplje, Republika Makedonija Grand Prix Mira Trailović
31.

1997.

451 Avantura (Kazanove) (Adventure (Casanova)) Ivan Popovski Atelje Fomenko Moskva, Rusija Grand Prix Mira Trailović
31.

1997.

452 San letnje noći

(A Midsummer Night’s Dream)

Nikita Milivojević Narodno pozorište, Budva grad Teatar Beograd, Budva, Jugoslavija Nagrada Politike
31.

1997.

453 Demoni

(Dimonis)

Huan Font Comediants Barselona, Španija Specijalna nagrada
32.

1998.

457 Metamorfoza (Die Verwandlung) Valerij Fokin Tvorčeski centr ‘’V, Mejerholjd’’  Teatr ‘’Satirikon’’ Moskva, Rusija Specijalna nagrada
32.

1998.

459 Evropejci, crkli dabogda! (Murx den Europäer! Murx ihn! Murx ihn! Murx ihn! Murx ihn ab!) Kristof Martaler Volksbühne am Rosa Luxemburg-Platz Berlin, Savezna Republika Nemačka Grand Prix Mira Trailović
32.

1998.

462 Vojcek

(Woyzeck)

Jozef Nađ Centre Choreographique National Orlean, Francuska Nagrada publike**
33.

1999.

467 Mitos

(Mythos)

Euđenio Barba Odin teatar Holstebro, Danska Grand Prix Mira Trailović
33.

1999.

473 Oluja

(Groza)

Genrijeta Janovska Moskovskij teatr junogo zritelja Moskva, Rusija Specijalna nagrada
33.

1999.

476 Fragile Borut Šeparević Montažstroj, Intercult Zagreb, Hrvatska; Stokholm, Švedska Nagrada publike
34.

2000.

477 Tela

(Körper)

Saša Valc Schaubühne am Lehniner Platz Berlin, Savezna Republika Nemačka Grand Prix Mira Trailović
34.

2000.

485 K. I. iz “Zločina i kazne” Kama Ginkas Teatr junovo zritelja Moskva, Rusija Specijalna nagrada
34.

2000.

489 Tri sestre

(Тры сестры)

Andrij Žoldak Nacionalnij teatr ‘’Ivan Franko’’ Kijev, Ukrajina Nagrada Politike
34.

2000.

491 GOPF Gregor Mecger, Martin Cimerman Metzger, Zimmerman,

de Perrot

Cirih, Švajcarska Nagrada publike
35.

2001.

493 Rien de Rien Sidi Larbi Šerkuji Les Ballets C. de la B. Gent, Belgija Specijalna nagrada,

Nagrada Politike

35.

2001.

501 Mesija

(Messiah)

Stiven Berkof S. Berkoff Co. London, Velika Britanija Nagrada publike
35.

2001.

504 Škola za budale (Школа для дураков) Andrej Mogučij Baltiskiy dom, Formalny Theatre Sankt-Peterburg,  Rusija Grand Prix Mira Trailović
36.

2002.

 

507 Vojcek

(Woyzeck)

Robert Vilson Betty Nansen Kopenhagen,  Danska Grand Prix Mira Trailović
36.

2002.

514 Rekvijem (Requiem) Luiđi de Anđelis Fanny & Alexander, Kulturfabrik Kampnagel; Ravenna Festival, Ravenna Teatro, CRT Milano Hamburg, Nemačka; Ravena, Milano, Italija Specijalna nagrada
37.

2003.

528 Brisanje (Extinction) Kristijan Lupa Teatr Dramatyczny Varšava, Poljska Grand Prix Mira Trailović,

Nagrada publike

37.

2003.

529 Nora Tomas Ostermajer Schaubuehne am Lehniner Platz Berlin, Nemačka Nagrada Politike
37.

2003.

532 Radnički cirkus (W-workers Circus) Arpad Šiling Kretakor Szinhaz Budimpešta,  Mađarska Specijalna nagrada
38.

2004.

536 Raj Jozef Nađ Bitef teatar i Umetnička radionica “Kanjiški krug” Beograd; Kanjiža, Srbija i Crna Gora Nagrada Politike
38.

2004

540 Romeo i Julija (Romeo and Juliet) Oskaras Koršunovas Oskaras Koršunovas Teatar Vilna, Litvanija Specijalna nagrada
38.

2004.

 

544 Rat i mir

(Война и мир)

Pjotr Fomenko Masterskaja P. Fomenko Moskva, Rusija Grand Prix Mira Trailović
38.

2004.

550 Staljingradska bitka (The battle of Stalingrad) Rezo Gabriadze Marionette Theatre Tbilisi, Gruzija Nagrada publike
39.

2005.

552 Muzej fraza (Eraritjaritjaka; Musee des phrases) Hajner Gebels Theatre Vidy –  Lausanne Lozana, Švajcarska Grand Prix Mira Trailović,

Nagrada Politike

39.

2005.

557 Dug život

(Long Life)

Alvis Hermanis The New Riga Theatre Riga, Letonija Grand Prix Mira Trailović
39.

2005.

561 Just for show Lojd Njuson Phisical Theatre DV8 London, Velika Britanija Specijalna nagrada,

Nagrada publike

40.

2006.

570 Samo izgleda da sam mrtav

(I Only Appear to be Dead)

Kirsten Delholm Hotel Pro Forma Kopenhagen, Danska Specijalna nagrada
40.

2006.

574 Galeb

(The Segual)

Arpad Šiling Kretakor Szinhaz Budimpešta,

Mađarska

Grand Prix Mira Trailović
40.

2006.

 

575 Jezik zidova Gaj Vajcman, Roni Haver Srpsko narodno pozorište Novi Sad, Srbija Nagrada publike
40.

2006.

578 Balet za život (Ballet for life) Moris Bežar Bejrt Ballet Lausanne Lozana, Švajcarska Nagrada Politike
41.

2007.

581 Brisel #04 (Brussels #04) Romeo Kasteluči Socìetas Raffaello Sanzio Čezena, Italija Grand Prix Mira Trailović
41.

2007.

582 Pupilija, papa Pupilo pa pupilički – rekonstrukcija Janez Janša Maska Ljubljana,  Slovenija Specijalna nagrada
41.

2007

587 Ex-Pozicija (process_grad 02) Boris Bakal Bacači sjenki Zagreb, Hrvatska Specijalna nagrada
41.

2007.

588 Magbet (Macbeth) Jirgen Goš Schauspielhaus Düsseldorf Diseldorf,  Nemačka Nagrada Politike
41.

2007.

589 Pijana noć 1918. Lenka Udovički Kazalište Ulysses Brijuni, Hrvatska Nagrada publike
42.

2008.

592 Manjak prostora (Platz mangel) Krištof Martaler Rote fabrik, Cirih & di Produkcion GmbH Cirih, Bazel, Švajcarska Nagrada Politike
42.

2008.

593 Možda zauvek (Maybe forever) Meg Stjuart, Filip Gemaher

 

Damaged Goods & Mumbling Fish Brisel, Belgija; Beč, Austrija Specijalna nagrada
42.

2008.

595 Bejbi drama (Babydrama) Suzan Osten Unga Klara Stokholm, Švedska Nagrada publike
42.

2008.

598 Štifterove stvari (Stifter’s dinge) Hajner Gebels Theatre Vidy Lozana,  Švajcarska Grand Prix Mira Trailović
43.

2009.

601 Plavi zmaj (The Blue Dragon) Robert Lepaž Ex Machina Kvebek, Kanada Nagrada Politike
43.

2009.

604 Sanjari

(Die Schwärmer)

Miloš Lolić Jugoslovensko Dramsko Pozorište Beograd, Srbija Grand Prix Mira Trailović
43.

2009.

605 Odmor od povjesti (proces_grad, I deo) Boris Bakal, Katarina Pejović Bacači sjenki Zagreb, Hrvatska Specijalna nagrada
43.

2009.

606 Pisac (Writer) Jo Stremgren Urlike Quade Bergen, Norveška Nagrada publike
44.

2010.

610 Isabelina soba i Kuća jelena (Isabella’s Room and The Deer House) Jan Lauers Needcompany Brisel, Belgija Nagrada Politike
44.

2010.

611 Frankenštajn – projekt (Frankenstein –Project) Kornel Mundruco Kornél Mundruczó – Yvette Bíró Budimpešta, Mađarska Specijalna nagrada
44.

2010.

614 Ujka Vanja

(Uncle Vanya)

Jirgen Goš Deutsches theatre Berlin, Nemačka Grand Prix Mira Trailović,

Nagrada publike

45.

2011.

627 Elijahova stolica Boris Liješević Jugoslovensko dramsko pozorište Beograd, Srbija Grand Prix Mira Trailović
45.

2011.

630 Bez naziva Jozef Nađ RKA “Josef Nadj” Beograd, Srbija Nagrada Politike
45.

2011.

631 U Moskvu, u Moskvu!

(Nach Moskau! Nach Moskau!)

Frank Kastorf Volksbuhne Berlin, Nemačka Nagrada publike
45.

2011.

631 Došao sam do kuće, ali nisam ušao (I went to the house but did not enter) Hajner Gebels Teatar Vidi Lozana, Švajcarska Specijalna nagrada
46.

2012.

637 Mrzim istinu Oliver Frljić Teatar &TD Zagreb, Hrvatska Specijalna nagrada,

Nagrada publike

46. 2012. 645 Krvave svadbe (Blood Wedding) Miloš Lolić Münchner Volkstheate Minhen, Nemačka Nagrada Politike
46.

2012.

647 Deca Sunca (Children of the Sun) Ivo Van Hove Toneelgroep Amsterdam, Holandija Grand Prix Mira Trailović
47.

2013.

652 55+ Borut Šeparović Montažstroj theatre Zagreb, Hrvatska Specijalna nagrada
47.

2013.

654 Oluja Jernej Lorenci Mestno gledalište Ljubljansko Ljubljana, Slovenija Nagrada Politike
47.

2013.

656 Zoran Đinđić Oliver Frljić Atelje 212 Beograd, Srbija Grand Prix Mira Trailović
47.

2013.

658 Galeb Tomi Janežić Srpsko Narodno pozorište Novi Sad, Srbija Nagrada publike
48.

2014.

660 A gde je revolucija, stoko? Borut Šeparović, Nataša Mihoci Montažstroj Zagreb, Hrvatska Specijalna nagrada
48.

2014.

670 Aleksandra Zec Oliver Frljić HDK Teatar Rijeka, Hrvatska Grand Prix Mira Trailović
48.

2014.

671 Neoplanta Andraš Urban Novosadsko pozorište Újvidéki Színház Novi Sad, Srbija Nagrada publike,

Nagrada Politike